Sanepid w naszej szkole

Dnia 17-18 stycznia 2017 r. naszą szkołę odwiedziła Pani Adriana Banaszkiewicz-Gałas z Wydziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Giżycku. Nasz gość ('17 stycznia 2017 r.) przedstawił i omówił temat: „Z jedzeniem na bakier czyli zaburzenia odżywiania, anoreksja i bulimia.” Celem spotkania było uświadomienie wpływu sposobu odżywiania na zdrowie i samopoczucie człowieka, poznanie podstawowych zasad zdrowego odżywiania się oraz symptomów anoreksji i bulimii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Technikum Nr 3: kl. IVB, kl. IIIB, kl. IIIA, kl. II, razem 53 osoby. Natomiast dnia 18 stycznia Pani A. Banaszkiewicz-Gałas w asyście policjantki Pani I. Chruścińskiej, omówiła i przedstawiła w kl. IA ZSZ (25 osób) oraz kl. IC (17 osób) ZSZ temat: Mity na temat środków psychoaktywnych: marihuana, dopalacze. Gość przedstawił młodzieży także film pt.: Stop dopalaczom. Celem spotkania było przybliżenie problemu zażywania dopalaczy, marihuany przez młodych ludzi (przyczyny, skutki, sposoby zapobiegania).
Opracowała: Sylwia Dawsiewicz