ul. 1 Dywizji im. T. Kościuszki 16

Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

10 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Organizatorem Olimpiady była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Współorganizatorem jest: Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu.

Cel Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej to rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, zatwierdzonej przez Ministra Edukacji, kształtowanie wzorców wychowawczych i pobudzanie ambicji zawodowych uczniów klas hotelarskich, podnoszenie umiejętności dydaktycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych w szkołach hotelarskich, motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań, prowadzenie współzawodnictwa miedzy szkołami, integracja środowiska hotelarskiego.

Zespół Szkół Zawodowych reprezentowały:

1. Aleksandra Sobota – klasa IV b T
2. Natalia Komosa – klasa II b T.