Spotkanie z pasjonatem

Dnia 15 lutego odbyło się spotkanie z panem Jerzym Szerszenowiczem z Giżycka, który kolekcjonuje i dokonuje renowacji zabytkowych samochodów. Pan Jerzy spotkał się z uczniami, którzy uczą się w naszej szkole w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych i blacharz samochodowy (1a, 2a, 3a i z1c- blacharz samochodowy. Zaprezentował młodzieży krok po kroku jak wygląda odrestaurowanie poszczególnych modeli, wśród nich wymienić można: Porsche 356 z 1964 roku, Mercedes W111 Cabrio z 1963 roku i Mercedes 190SL z 1961 roku oraz wiele innych i jak sam powiedział: „Jest to pasja piękna i twórcza – ze złomu powstaje auto jak fabrycznie nowe” Samochody w większości sprowadzane są w kontenerach drogą morską z USA. Spotkanie bardzo podobało się uczniom, nawiązano dalszą współpracę, pan Jerzy zaprosił zainteresowanych uczniów do obejrzenia aut na jego hali (prace renowacyjne i przechowywanie aut) i podzielenia się wiedzą na ich temat.

Opracowała Małgorzata Kazaniecka