Konkurs pt. "Jesteś tym, co jesz”

Pod hasłem ,,Jesteś tym, co jesz” odbył się w dniu 07.04.2017 r. szkolny konkurs międzyklasowy, którego celem było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu i zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej. Rywalizowały ze sobą w różnorodnych zadaniach trzy klasy Technikum Nr 3: 1T, 2T, 3aT.Uczniowie prezentowali nową piramidę żywienia, zdrową kanapkę. Rozwiązywali rebus, bawili się w kalambury, odpowiadali na pytania na temat racjonalnego odżywiania. Przedstawiciele klas musieli także wykazać się umiejętnościami praktycznymi: Rozpoznawali przyprawy i warzywa bez możliwości ich obejrzenia, obierali ziemniaki na czas, kroili cebulę w idealną kostkę. Prezentowane były również ćwiczenia gimnastyczne, które mogą zapewnić dobrą formę i zdrowie. Najlepszą klasą okazała się 2T, zaś pozostałe klasy zajęły równorzędne drugie miejsce. Konkurencje przygotowała i poprowadziła klasa IV a T pod opieką nauczycielki zasad żywienia i biologii.

Przygotowała: Agnieszka Potomska