Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych

25 kwietnia w czasie Dnia Otwartego w Zespole Szkół Zawodowych gości witały urocze recepcjonistki, a boy hotelowy służył pomocą osobom z dużą ilością bagażu. Pokojowe uczyły artystycznego zwijania ręczników i ścielenia łóżka metodą standardową. W pracowni hotelarskiej wielu gimnazjalistów podjęło próbę samodzielnego wypełniania dokumentacji hotelowej.

Mechanicy prezentowali lśniące samochody marki Opel i wiele urządzeń stosowanych w warsztatach samochodowych, w tym drukarkę 3D. Sprzedawczynie uczyły obsługi kasy fiskalnej i metkownicy, a fryzjerki tworzyły na głowach prawdziwe dzieła sztuki.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage, na których można było samodzielnie wykonać piękne ozdoby i obejrzeć wystawę prac uczniowskich.

Z prezentacji multimedialnych na holu można się było dowiedzieć o praktykach zagranicznych w Anglii, Niemczech i Hiszpanii organizowanych przez szkołę.

W sali kinowej w formie filmu krótkometrażowego przedstawiono ofertę szkoły na rok 2017/18.