Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Wycieczka turystyczna kl I T - "Szlakiem giżyckich zabytków"

W ramach zajęć "organizacji pracy w hotelarstwie" dnia 02.06.2016 grupa hotelarzy wraz z opiekunem Marzeną Dyndul odbyła lekcję o prowadzeniu wycieczki turystycznej w terenie. Wycieczkę po naszym mieście zaczęliśmy od zwiedzania Wieży Ciśnień. Pokonując 129 stopni schodów znaleźliśmy się na najwyższej kondygnacji wieży, na wysokości 162 metrów n.p.m. Tu mieści się kawiarnia. Z tej wysokości, podziwialiśmy panoramę miasta oraz eksponaty we wnętrzu wieży obrazujące życie dawnych mieszkańców. Ulicą Warszawską, mijając zabytkową Piekarnię Regelskiego, dotarliśmy do Kościoła Ewangelickiego zapoznając się dokładniej z historią naszego miasta. Co roku w kościele organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Następnie w Informacji Turystycznej przy Placu Grunwaldzkim zapoznaliśmy się z bogatą ofertą turystyczną miasta Giżycka i jego okolic oraz terminarzem imprez na nadchodzący sezon letni. Wędrówkę zakończyliśmy spacerując po molo giżyckim i podziwiając widoki na jezioro Niegocin.


Opracowała: Marzena Dyndul