DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH W GIŻYCKU

Dnia 21 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz ósmy uczestniczyli w 15 Edycji Programu Dzień Przedsiębiorczości, organizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Ideą tego projektu, jest odbywanie przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jednodniowych praktyk w wybranych przez nich firmach. Programem zostali objęci uczniowie klas 1-3 Technikum Nr 3. W tym dniu młodzież udała się do wymienionych poniżej firm  i instytucji:
  • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Giżycku
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
  • Hotel Giżycko*** w Giżycku
  • Hotel „EUROPA” w Giżycku
  • Sklepy KOMFORT- sklep firmowy w Giżycku
  • „WETA”- Gabinet Weterynaryjny w Gizycku
  • „PRZYSTAŃ WILKASY” Sp.Z O.O. w Wilkasach
  • Firma WELDMAN w Mrągowie
  • Gospodarstwo Rolne w Wydminach
  • KOSMETYKA Marzena Gajdowska w Giżycku
  • Polski Koncern Naftowy ORLEN- Stacja paliw w Rynie
  • Busines & Restaurant w Olsztynie
Uczestnicy tego przedsięwzięcia, zostali zapoznani z danym stanowiskiem pracy i z zakresem obowiązków. Konsultanci/ opiekunowie rozmawiali z uczniami o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonania danego zawodu, charakterystyce stanowiska pracy oraz pełnieniu danej funkcji. Uczniowie mieli możliwość:
- poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego
  funkcjonowania w miejscu pracy,
 -  zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.
W imieniu własnym oraz uczniów, serdecznie dziękuje pracodawcom, którzy włączyli się w realizację Dnia Przedsiębiorczości, myślę, że za rok również podzielą się swoimi doświadczeniami z naszymi uczniami. Małgorzata Kazaniecka - koordynator projektu.