Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Hotelarstwo - informacje

3 czerwca 2013 roku odbył się w klasie I b Technikum pod hasłem: „Zamieńmy się rolami”. W owej klasie uczą się uczniowie dwóch zawodów: technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznym. Z własnej ciekawości uczniowie zapragnęli zobaczyć czego uczą się ich koledzy i koleżanki o czym poinformowali nauczycieli i zaproponowali zamianę.

W pracowni gastronomicznej grupa hotelarska miała okazję poraz pierwszy sprawdzić swoje umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej pod okiem mgr Urszuli Siergiej-Todryk. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z umiejętnościami kulinarnymi. Wykonane potrawy: Grupa I - Harlem Shake, Grupa II - Placuszki z piersi kurczaka, Grupa III - Szef kuchni poleca: kurczak z brokułami, Grupa IV - Placuszki babuni, Grupa V - Pierś z kurczaka z płatkami kukurydzianymi. Uczniowie sami wybrali rodzaje potraw. Świetnie sobie poradzili. Po wykonaniu potraw dokonali oceny organoleptycznej.

Grupa gastronomiczna zagłębiła się w podstawy hotelarstwa podczas wykładu poprowadzonego przez mgr Dianę Kopaczewską, dowiedziała się i zobaczyła jak powinien wyglądać wzorowy pracownik hotelu, poznała kroki procedury check-in i check-out dzięki czemu mogła odegrać scenki mające na celu zameldowanie i wymeldowanie gościa. Wszystko to odbyło się w szkolnej pracowni hotelarskiej. Następnie grupa gastronomiczna udała się na wycieczkę szlakiem giżyckich obiektów noclegowych, takich jak Hotel Wodnik***, Hotel ST.Bruno**** i Hotel Masovia***, przy okazji poznając zabytki miasta.

zdjęcia

Dnia 25 lutego 2013 roku w naszej szkole gościła absolwentka Technikum Nr 3 o profilu hotelarskim – Ilona Sikora, która opowiedziała klasie I b T o swojej ścieżce kariery, a przede wszystkim o pracy w hotelarstwie. Ilona obecnie pracuje na stanowisku recepcjonistki w AZS w Wilkasach.

Targi:

Międzynarodowe Targi Turystyczne Tour Salon w Poznaniu

Targi gastronomiczno-hotelarskie Gastro-Hotel w Mikołajkach

 

Wycieczki:

Hotel „Wodnik” w Giżycku

Hotel „Cesarski” w Giżycku

Hotel „St. Bruno” w Giżycku

Ośrodek Wypoczynkowy „Neptun Club” w Giżycku

Hotel „Na Skarpie” w Mikołajkach

Hotel „Mariot” w Warszawie