Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Europejska Noc Naukowców w Olsztynie

30 września 2016 dziewczyny z kl. II T pod opieką p. Marii Makiły i p. Ireny Fabisiak udały się porannym pociągiem do Olsztyna. Tym razem noc trwała już od rana i obfitowała w przeróżne atrakcje – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. My tworzyłyśmy mapy geograficzne, korzystając z zasobów Internetu, wykonywałyśmy obrazy ebru turecką techniką malowania na wodzie- pokażemy wam w szkole. Najbardziej zaciekawiła i zadziwiła nas wystawa interaktywna, która uświadomiła nam, że naszym umysłem i zmysłami można manipulować. Oglądałyśmy też różne eksperymenty naukowe z dziedziny fizyki i chemii– zaskakujące, ale często też budzące salwy śmiechu ,dzięki zabawnym naukowcom, którzy je przeprowadzaliśmy. Wiele dowiedzieliśmy się o hodowli i właściwościach roślin jadalnych. Oczywiście nie odmówiliśmy sobie też wizyty w fotobudce. Ponadto przemierzyłyśmy tramwajami i autobusami Olsztyn wzdłuż i w szerz i poznałyśmy dwie uczelnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski( tam zachwyciła nas biblioteka )oraz Olsztyńską Szkołę Wyższą, może kiedyś wstąpimy w progi którejś z nich… Kto nie był niech żałuje.