Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

SZKOLNY KONKURS KULINARNY O TYTUŁ "MISTRZA SZKOLNEJ PATELNI"

Dnia 17 lutego 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole do kuchennej rywalizacji stanęli uczniowie klas I, II, III i IV o profilu gastronomicznym (Zasadniczej Szkoły Zawodowej orazTechnikum Nr3). Tematem konkursu był : "Królik i król ziemniak". W tym roku po raz pierwszy gościliśmy gości z Litwy, którzy również wzięli udział w potyczkach kulinarnych. Uczniowie pracowali w dwuosobowych grupach w dwóch turach. W konkursie udział wzięło 20 uczniów (10 zespołów) z naszej szkoły oraz 4 uczniów (2 zespoły) ze szkoły w Alytus. Młodzież pracowała od rana w pocie czoła, po południu stół był zastawiony różnorodnymi potrawami. Dominował królik pieczony w przeróżnych postaciach z dodatkami skrobiowymi i witaminowymi. Potrawy oceniali: Dariusz Baryga (szef kuchni - Tawerna Dezeta, absolwent naszej szkoły), Małgorzata Baranowska (kucharz Tawerna Dezeta, wicemistrzyni Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego), Halina Poboża ( dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców), Łucja Jurewicz ( właścicielka Restauracji Zagłoba w Wydminach). Najlepsi zostali nagrodzeni, chociaż nie było łatwo wyłonić najlepszych młodych kucharzy.

Nagrody rzeczowe sponsorowali:
1. Rada Rodziców ZSZ
2. p. H. Poboża (Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców)
3. Dariusz Baryga i Małgorzata Baranowska (Tawerna Wilkasy)
4. Przemysław Rakowski (Żółty Fotel - Giżycko)
5. p. G. Korytko (Zajazd Miłki).

Wyniki konkursu:
I miejsce : Aleksandra Kotowska i Magdalena Pisiak klasa II T-"Królik w sosie paprykowym z pieczonymi ziemniakami i warzywami"
II miejsce: Justinas Kerevicius i Virginijus Stadalius - " Królewskie roladki z królika"
III miejsce: Kacper Sawoń i Jacek Rutkowski klasa II T- " Roladki z królika w towarzystwie sosu grzybowego i ziemniaków puree na trawie szpinakowej".
Nagroda publiczności: Justinas Kerevicius i Virginijus Stadalius - " Królewskie roladki z królika"
Wyróżnienie: Krzysztof Bękalski klasa II BZSZ i Magdalena Racis klasa III BZSZ - "Comber z królika z redukcją winno- miodową, kaparami, podany z borowikami i lasagnetką buraczano-ziemniaczaną", Ewelina Bykowska i Angelina Skorupska klasa III AT - "Comber i roladki w panierce z pistacji, orzechów włoskich i słonecznika z sosem z karmelizowanego pora i szałwii oraz sosem żurawinowym"

Opracowała: Urszula Siergiej-Todryk