Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Wizyta uczniów Technikum Nr 3 w 5-gwiazdkowych hotelach

Dnia 10 kwietnia 2017 roku 45 uczniów Technikum Nr 3 uczących się w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zwiedzili 5-gwiazdkowe hotele w Warszawie.

Pierwszym punktem zwiedzania był Hotel Mariott – pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Polsce. Uczniowie mieli okazję podejrzeć pracę recepcji i portiera. Spotkali się z szefem kuchni, asystentem dyrektora generalnego, pracownikiem kadr oraz innymi, którzy odpowiedzieli na szereg pytań zadanych przez młodzież. Największe wrażenie zrobił na uczniach widok z klubu nocnego zlokalizowanego na najwyższym piętrze hotelu. Poza zwykłym pokojem uczniowie mieli szansę zobaczyć apartament prezydencki, w którym gościł Prezydent Barack Obama i Michael Jackson.

Hotel InterContinental zwiedziliśmy w drugiej kolejności. Życzliwość tamtejszych pracowników przerosła nasze oczekiwania. Czekała na nas miła niespodzianka – napoje ciepłe i zimne oraz upominki firmowe. Młodzież zwiedziła większość działów w hotelu, rozmawiała z szefem kuchni restauracji Karola Okrasy i głównej restauracji hotelowej. Udało nam się zobaczyć jeden wolny tego dnia pokój. Duże wrażenie zrobił na uczniach widok z najwyższego piętra hotelu, gdzie zlokalizowany jest basen i siłownia.

Poza zwiedzaniem hoteli uczniowie świetnie się bawili w Hangarze 646, w którym pod okiem instruktora odbyli lekcję wychowania fizycznego. Inni natomiast obejrzeli wybrany przez siebie film w Kinie w Galerii Mokotów.

Opracowała: Diana Kopaczewska