Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych

25 kwietnia w czasie Dnia Otwartego w Zespole Szkół Zawodowych gości witały urocze recepcjonistki, a boy hotelowy służył pomocą osobom z dużą ilością bagażu. Pokojowe uczyły artystycznego zwijania ręczników i ścielenia łóżka metodą standardową. W pracowni hotelarskiej wielu gimnazjalistów podjęło próbę samodzielnego wypełniania dokumentacji hotelowej.

Zainteresowani zawodem technik żywienia i usług gastronomicznych mogli wziąć udział w lekcji otwartej o kuchni hiszpańskiej. Dziewczęta w hiszpańskich strojach przy dźwięku kastanietów częstowały ciasteczkami churros. Można się też było napić herbatki z prawdziwej porcelany w wyśmienitym towarzystwie angielskiej królowej i lorda w smokingu i cylindrze. Stoisko pod hasłem „Zdrowo, swojsko, naturalnie” oferowało prawdziwą kurację witaminową w postaci owoców, warzyw i świeżo wyciskanych soków.

Mechanicy prezentowali lśniące samochody marki Opel i wiele urządzeń stosowanych w warsztatach samochodowych, w tym drukarkę 3D. Sprzedawczynie uczyły obsługi kasy fiskalnej i metkownicy, a fryzjerki tworzyły na głowach prawdziwe dzieła sztuki.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty decoupage, na których można było samodzielnie wykonać piękne ozdoby i obejrzeć wystawę prac uczniowskich.

Z prezentacji multimedialnych na holu można się było dowiedzieć o praktykach zagranicznych w Anglii, Niemczech i Hiszpanii organizowanych przez szkołę.

W sali kinowej w formie filmu krótkometrażowego przedstawiono ofertę szkoły na rok 2017/18.