Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Praktyki w Plymouth

Osiem uczennic naszej szkoły rozpoczęło w poniedziałek (08.05.2017) praktyki zawodowe w angielskim mieście Plymouth. Oto relacja z pierwszego dnia zagranicznej przygody przesłana przez opiekuna dziewcząt – Panią Martę Tyszko:


„Po długiej podróży dotarliśmy do Plymouth. Mieszkamy u angielskich rodzin, które przyjęły nas bardzo serdecznie. Dzisiaj przywitała nas organizacja przyjmująca Tellus - opiekuje się ona nami podczas praktyk. Na początku zaprezentowano nam pracowników oraz przedstawiono prezentacje multimedialną o mieście. Następnie Nikki Foster – specjalista ds. praktyk zawodowych, przestawiła nam miejsca pracy i wyjaśniła jak tam dojechać. Po krótkiej przerwie przeszliśmy kurs AptEd dotyczący przepisów bezpieczeństwa w miejscu pracy. Po szkoleniu zabrano nas na wycieczkę po centrum miasta oraz nad morze, gdzie zobaczyliśmy Hoe Park z latarnią morską oraz przepiękną marinę The Barbican. Znając zasady panujące w zakładach pracy i miasto możemy rozpocząć nasze praktyki.”