Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Wycieczka klas I, II i III T na Twierdzę Boyen

Dnia 25.05.2017 r. uczniowie z klas I, II i III T uczestniczyli w wycieczce na Twierdzę Boyen. Wyruszyliśmy o godzinie 9.00 i tempem spacerowym - przez pasaż, kładkę i park Rogera Goemaer 'a dotarliśmy do głównej bramy fortyfikacji, gdzie czekał już na nas przewodnik p. Marcin Kędzierski. Po krótkim wstępnym rysie historycznym rozpoczęliśmy zwiedzanie trwające ok.2 godzin. Docieraliśmy do miejsc, w których niektórzy uczestnicy wyprawy byli po raz pierwszy. Po zakończonej wyprawie plenerowej dotarliśmy do odrestaurowanego ostatnio obiektu tzn. wozowni. Tam wzięliśmy udział w lekcji muzealnej na temat: Poznajemy tajemnice Twierdzy. Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji i obejrzeniu filmu udaliśmy się do kolejnego obiektu: prochowni. Zobaczyliśmy arsenał broni od czasów pradawnych po XIX - wieczny, a niektórzy próbowali metodą ludzi pierwotnych wzniecić ogień. Pełni wrażeń i historycznych przeżyć zakończyliśmy naszą wyprawę 😃.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nam ciekawej wycieczki!