Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Światowy Dzień Turystyki po raz pierwszy w Technikum nr 3!

Dnia 27 września 2017 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Święto to zostało ustanowione przez Światową Organizację Turystyki w 1979 roku. Prognozy pokazują, że do 2030 roku 25% zatrudnionych będzie pracować na rynku turystyki, począwszy od bezpośredniej obsługi klienta po promocję regionu. W naszej szkole jest wielu uczniów oraz nauczycieli, którzy lubią podróżować, a niektórzy mają możliwość uczestniczyć w wycieczkach organizowanych w ramach koła hotelarsko-turystycznego, prowadzonego przez Dianę Kopaczewską. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, ekonomiczne wartości na całym świecie.

Oto wydarzenia, które z tej okazji miały miejsce w naszej szkole:
1 godzina lekcyjna – przygotowanie wystawy Nowości podróżniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (J. Chojnowska-Burblis)
2 godzina lekcyjna – prezentacja nowości podróżniczych dostępnych w Bibliotece szkolnej oraz pracowni hotelarskiej (J. Chojnowska-Burblis, D. Kopaczewska) -klasa IV b T
3 godzina lekcyjna – praca z przewodnikami – stworzenie mapy atrakcji turystycznych wybranego regionu bądź miasta; zapoznanie uczniów z grą planszową „Od Helu do Wawelu” oraz innymi (J. Chojnowska-Burbis, D. Kopaczewska) – klasa IV b T
4 godzina lekcyjna – prezentacja nowości podróżniczych dostępnych w Bibliotece szkolnej oraz pracowni hotelarskiej, spotkanie z Marcinem Kędzierskim -  przewodnikiem, pilotem, pracownikiem IT w Giżycku i autorem przewodnika „Giżycko – przewodnik po mieście” – klasa III T, IV b T, II a ZSZ
5 godzina lekcyjna - prezentacja nowości podróżniczych dostępnych w Bibliotece szkolnej oraz pracowni hotelarskiej, konkurs „Atrakcje turystyczne wybranego regionu” (strój i przedstawienie atrakcji) (J. Chojnowska-Burbis, D. Kopaczewska) – klasa I T, III b T, IV b T
6 godzina lekcyjna – prezentacja multimedialna – „turystyka w naszej szkole”, rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród (J. Chojnowska-Burbis, D. Kopaczewska) – klasa I T, III T, IV b T
7 godzina lekcyjna – sporządzenie sprawozdania (J. Chojnowska-Burbis, D. Kopaczewska)
Podsumowując, dzięki dzisiejszym prezentacjom wiemy, że poznawanie świata jest wysiłkiem logistycznym, fizycznym i intelektualnym. Zdaliśmy sobie sprawę, że nie koniecznie trzeba podróżować w przestrzeni, możemy odbywać podróż w głąb własnej duszy….Są jednak ludzie, którzy muszą poznawać świat w całej różnorodności. Takich ludzi jest niewielu. Cieszymy się, że te nieprzeciętne osoby są wśród nas i dzielą się wyjątkowymi doświadczeniami, pięknymi zdjęciami i zarażają nas bakcylem podróżowania - np. w swoich książkach. Gorąco dziękujemy za współpracę zaangażowanych osób, mamy nadzieję, że grono podróżników, bliżej, dalej oraz w głąb wrośnie.

Tekst i zdjęcia: Diana Kopaczewska