Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Wizyta młodzieży z litewskiego Alytusa

W dniach 19-27 października 2017 gościliśmy grupę młodzieży z Litwy. Wspólnie z naszymi uczniami uczestniczyli oni w zajęciach praktycznych w pracowni gastronomicznej. 19.X 2017 razem z klasą 2Technikum odbywały się zajęcia pod opieką p. J. Wierzchowskiej, gdzie tematem zajęć było porównanie potraw kuchni wschodniej z polską 20.X z p. U Siergiej – Todryk i klasą 3T wspólnie przygotowywane były dania obiadowe z ryb, ciasteczka i deser m.in. z kaszy jaglanej i karmelowo-bananowy. Największe wrażenie na naszych gościach tego dnia zrobił pokaz flambirowania wykonany przez Kacpra Sawonia. 24.X uczniowie klasy 1T wraz z p. M. Legucką zaprosili goszczącą młodzież do wspólnego gotowania potraw tradycyjnych kuchni polskiej. 27X to był ostatni dzień wizyty, podczas której my nauczyliśmy się od naszych gości sporządzania potraw litewskich. Przebojem były tradycyjne w kuchni litewskiej kibinai. Było pysznie, serdecznie i bardzo przyjemnie :-)