Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Spotkanie warsztatowe w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

Dnia 26 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej i trzeciej Technikum Nr 3 uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym: nt. "Podróż kulinarna - Warmia, Mazury, Powiśle" w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Młodzież wzięła udział w wykładach dotyczących rozwoju turystyki w naszym województwie oraz kreowaniu produktu w oparciu o łączenie motywów kulturowych i krajoznawczych. Mogła również poszerzyć swoją wiedzę na temat dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur. Uczniowie zapoznali się z możliwością wykorzystania swoich kwalifikacji zawodowych. Uczestniczyli w debacie, mogli zgłaszać swoje uwagi oraz przemyślenia dotyczące "slow food" oraz produktów regionalnych. Swoją wiedzą podzielili się z uczniami na zajęciach lekcyjnych. Udział w warsztatach odbył się w ramach nagrody za przygotowanie i aktywne uczestnictwo uczniów w zajęcia gastronomicznych z młodzieżą z APRC w Alytus.

Opracowała: Urszula Siergiej-Todryk