Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Konkurs gastronomiczno-językowy w Mrągowie

Dnia 15.03.2018 r. po raz kolejny uczniowie pięciu szkół z województwa warmińsko-mazurskiego wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Gastronomiczno-Językowym w Mrągowie. Tematem przewodnim były „Polędwiczki wieprzowe”. Uczniowie wykonywali potrawy według własnych receptur oraz własnego uznania. Na wykonanie dań mieli 2 godziny. Komisja konkursowa oceniała smak, pomysłowość, wygląd, sposób podania oraz prezentację potrawy w języku angielskim lub niemieckim. Ważnym elementem potyczek kulinarno-językowych był sposób zaprezentowania się uczestników. Celem konkursu było rozwinięcie umiejętności praktycznych oraz istoty znajomości języków obcych podczas pracy w zakładach żywienia zbiorowego. 

Po raz kolejny uczniowie Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku udowodnili, iż nie tylko świetnie gotują, ale równie dobrze znają języki obce. W kategorii język niemiecki zwyciężyłi Daria Dzadz prezentując potrawę „Polędwiczka wieprzowa sous-vide z puree ziemniaczanym” oraz Piotr Orzechowski z potrawą „Polędwiczki Sous- vide z kremem z czerwonej kapusty i karmelizowanymi marchewkami” . Wśród uczestników prezentujących swoje danie w języku angielskim wyróżnienie otrzymali Michał Ankiewicz, który przygotował „Roladki Królewskie” oraz Kamila Maksymowicz z „Polędwiczkami marynowanymi w trójniaku z puree dyniowym i ziemniaczanym .
Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz wysokie oceny z przedmiotów zawodowych
języków obcych. Pełni satysfakcji i zapału przygotowują się do kolejnych konkursów.

Oparacowały: Urszula Siergiej –Todryk i Marta Tyszko