Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY DLA SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH „DRÓB NA POLSKIM STOLE”

18 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły Angelika Skorupska (klasa IV Technikum) oraz Hubert Ekstowicz (klasa III Technikum) wzięli udział w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym w Ostródzie. Dla młodzieży była to wspaniała możliwość sprawdzenia swoich sił, rozwijania umiejętności i pasji. Uczestnicy byli oceniani przez profesjonalne jury złożone z szefów kuchni a także reprezentantów najważniejszych organizacji w kraju m.in. Karol Okrasa, Dariusz Struciński oraz Kurt Scheller. 

Konkurs był połączony z trzecią edycją targów Mazury HoReca, uczniowie zapoznali się z ofertami przedsiębiorstw hotelarsko-gastronomicznych.

Drużyna konkursowa miała za zadanie przeprowadzenie rozbioru indyka oraz samodzielnego przygotowania wybranego dania konkursowego. Nasi uczniowie poradzili sobie świetnie, w związku z tym za rok startujemy ponownie.