Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Międzynarodowy Turniej Sportowy w Alytusie

Dnia 16 października 2018 r. młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami: Iwoną Sałanowską, Przemysławem Poczynkiem i Kamilem Kajrysem pojechała na Litwę w ramach Towarzyskiego Turnieju Sportowego Młodzieży Szkół Alytusa i Powiatu Giżyckiego "Nasza Niepodległość" Alytus 16.10.2018. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali w czterech konkurencjach: piłka siatkowa (drużyna mieszana - II miejsce), piłka nożna (dziewczęta - II miejsce, chłopcy - I miejsce), tenis stołowy (2 dziewczęta - I miejsce, 2 chłopców - I miejsce) oraz przeciąganie liny - I miejsce. Zostaliśmy zwycięzcami w kilku konkurencjach, w niektórych ulegliśmy Litwinom. Jednak nie zwycięstwa były najważniejsze, ideą było wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i Litwę. Ugoszczono nas bardzo serdecznie, wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Po smacznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Giżycka.