Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

III miejsce w kategorii DESIGN – V Ogólnopolski Konkurs Kulinarny : "Literacka Kuchnia”

Dnia 23 października 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-hotelarskich w Gdańsku. pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Akademii Gastronomicznej w Polsce oraz Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, odbył się V Ogólnopolski Konkurs Kulinarny: "Literacka Kuchnia”. Uczestniczyło w nim 13 dwuosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Wróblewska i Natalia Wiktoria Tylicka - uczennice klasy III Technikum nr 3 z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy inspirując się tekstami literackimi musieli wykonać zakąskę i deser. Uczniów oceniało 25-osobowe jury, podzielone na sekcje: degustacyjną, techniczną, literacką i design. Sukces dziewcząt: III miejsce w kategorii DESING to praca zespołowa nauczycieli przedmiotów zawodowych gastronomicznych, ale przede wszystkim docenienie zaangażowanie dziewcząt w zdobywanie nowych umiejętności kulinarnych. Pani Alicja Kołodziej dopracowywała prezentacje dziewcząt pod względem literackim. Opiekunem przygotowującym uczennice do konkursu była p. Agnieszka Potomska.