Szkolna Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

Dnia 14 listopada 2018 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jej głównym celem jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, zatwierdzonej przez Ministra Edukacji. Uczniowie po wypełnieniu testu składającego się z 80 pytań zamkniętych odegrali scenki dotyczące procedury check-in w języku obcym. Najlepsza okazała się uczennica klasy II T – Milena Nowicka. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy IV T – Natalia Komosa. Dziewczyny będą reprezentowały szkołę w kolejnym etapie, który odbędzie się w styczniu 2019 roku w Gdyni. A tymczasem wykorzystają vouchery na usługi hotelarskie ufundowane przez zaprzyjaźnione obiekty hotelarskie i Radę Rodziców.