Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Targi HORECA w Ostródzie

Dnia 09.04.2019 r. odbyła się wycieczka na targi. Wzięło w niej udział 48 uczniów, którzy mieli możliwość zwiedzenia różnych stanowisk oraz skosztowania nowych potraw. Podczas targów odbył się konkurs kulinarny pt. ,,Gęsina w restauracji‘’, pod przewodnictwem wybitnego kucharza pasjonaty - Karola Okrasy. W konkursie startowało ponad 40 drużyn z całej Polski, z których tylko 8 dostało się do finału, w tym drużyna w której składzie byli nasz uczeń Kacper Sawoń, oraz nasz absolwent Dariusz Baryga, którzy zajęli 5 miejsce. Nasi uczniowie mieli możliwość kibicowania drużynom startującym w konkursie. Niespodzianką było dla nas spotkanie znanego kucharza Damiana Kordasa, zwycięzcy programu telewizyjnego MasterChef 2015. Uczniowie oraz opiekunowie byli mile zaskoczeni organizacją i przebiegiem targów HORECA. Tekst i zdjęcia: Diana Kopaczewska