Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

WALIDACJA PROJEKTU „INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ - POSTAW NA SUKCES” MALAGA 2019

29 maja 2019 r. odbyło się spotkanie walidacyjne projektu „Inwestycja w Przyszłość - Postaw na sukces” w ramach programu Erasmus+. W projekcie wzięło udział 10 uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w zawodach: kucharz, stolarz oraz sprzedawca. Realizatorem projektu była Warmińsko-Mazurska Komenda OHP w Olsztynie. Celem projektu było zdobycie umiejętności i kompetencji zawodowych, a także praktyczne wykorzystanie nowych tendencji w obrębie ich branż. W trakcie realizacji projektu beneficjenci nabyli kompetencje i otrzymali certyfikaty uznawane na terenie całej Unii Europejskiej Podsumowanie, odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku. Wzięła w nim udział pani dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych Małgorzata Czopińska, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. Uczestnicy podczas prezentacji przedstawili swój trzytygodniowy pobyt w Maladze opowiadając o praktykach zawodowych i rekreacji w czasie wolnym. Młodzież stwierdziła, że zagraniczne praktyki zawodowe pod okiem hiszpańskich pracodawców były bezcenną okazją do zdobycia nowatorskich umiejętności w ich obszarze zawodowym. Następnie beneficjenci projektu zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne serwując hiszpańskie dania m.in. :tortilla, bruschetta, tapas, gazpacho i churros. Podczas spotkania wojewódzki koordynator projektu z WMW K OHP z Olsztyna p. Barbara Leszczyńska serdecznie podziękowała wszystkim, którzy zaangażowani byli w realizacje projektu i zachęciła obecnych uczniów ZSZ do udziału w programach europejskich. Warto pamiętać, iż projekt „Inwestycja w przyszłość” jest ważnym elementem edukacji nieformalnej młodzieży, wspiera pracę edukacyjno-wychowawczą i daje ogromną szansę na poszerzanie kontaktów międzynarodowych.