Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

UCZENNICE TECHNIKUM NR 3 OBSYPANE NAGRODAMI NA VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KULINARNYM ,,LITERACKA KUCHNIA”

Dnia 29 października 2019 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Kulinarny ,,Literacka Kuchnia”. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce - Pan Maciej Dobrzyniecki, Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich - Pan Krzysztof Szulborski. Rangę konkursu podniosło profesjonalne jury w którego składzie zasiadało 30 znakomitych kucharzy, cukierników, literatów oraz specjalistów od designu. Technikum nr 3 przy  ZSZ w Giżycku reprezentował dwuosobowy zespół uczennic kształcących się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych: Natalia Tylicka - kl. IV i Anna Żołondek - kl. III, który rywalizował z 14 innymi szkołami gastronomicznymi z całej Polski. Dziewczęta miały za zadanie inspirując się literackimi opisami potraw przygotować zakąskę i deser oraz prezentację potrawy. Natalia i Anna zostały zauważone i docenione przez profesjonalne jury, które ,,obsypało” je atrakcyjnymi nagrodami: I MIEJSCE W KATEGORII DESER, I MIEJSCE W KATEGORII LITERACKOŚĆ, I MIEJSCE – WYRÓŻNIENIE AKADEMII CZEKOLADY - Barry Callebaut Polska Sp.zo.o.- Łódź. NAGRODA SPECJALNA - WYDZIAŁ ROZWOJU RYNKÓW ROLNYCH KRAJOWEGO OŚRODKA WSPARCIA ROLNICTWA ODZIAŁ – PRUSZCZ GDAŃSKI. Uczestnictwo w tym konkursie to nie była tylko zdrowa rywalizacja młodzieży, ale także możliwość nauki od najlepszych podczas warsztatów i pokazów: Innowacja na talerzu - Pan Bartosz Miecznikowski, sponsor: Grand Hotel Sopot; Warsztaty bezglutenowej kuchni wegańskiej - Atelier Smaku Pani Jola Słoma i Pan Mirek Trymbulak, sponsor Atelier Smaku; Deser inaczej - Pan Kamil Szulc z Restauracji Kubicki - Mistrz Polski w Przygotowaniu Deseru Expo Sweet 2018, sponsor: Jarosławowi Marczewskiemu z Firmy MAXIMUS; Pokazu Ryby na talerzu - Pan Andrzej Wielgosiński – Szef Kuchni Novotel Gdańsk Marina, sponsor: Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa. Uczennice do konkursu przygotował zespół nauczycieli: Irena Fabisiak, Małgorzata Legucka oraz Agnieszka Potomska.

Opracowała: Agnieszka Potomska