Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Gala Wolontariatu

Najaktywniejsi młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas z terenu diecezji ełckiej zostali nagrodzeni podczas Gali Wolontariatu z racji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która odbyła się w środę, 5 grudnia w Ełckim Centrum Kultury. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 300 wolontariuszy zorganizowała Caritas Diecezji Ełckiej. Wolontariusze i przybyli goście uczestniczyli we Mszy św i obejrzeli spektakl pt. „Samotny wśród ludzi”. Został on zaprezentowany przez grupę teatralną "ZgiEłk". Przedstawienie przygotowane zostało pod czujnym okiem Pani Izabeli Uściłowicz – instruktora terapii zajęciowej, która prowadzi pracownię muzyczno-teatralną. Ogłoszono także wyniki konkursu pt. „Miłosierdzie drogą do świętości”. Spośród 122 prac nadesłanych z 23 szkół, nagrodzono 21 osób. Z naszej szkoły trzy uczennice wzięły udział w Konkursie o Miłosierdziu w kategorii literackiej. Uczennica Klasy 1Tg Magdalena Duda otrzymała za pracę literacką w kategorii szkół średnich nagrodę - wyróżnienie. Gala Wolontariatu została objęta patronatem honorowym bp. Jerzego Mazura, biskupa ełckiego i Jerzego Małeckiego, Posła na Sejm RP. Swoją obecnością galę zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych i kuratorium oświaty.