Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PRZEPIS ZE ZDJĘCIEM „DOMOWE PRZETWORY W KOLORACH JESIENI”

Na początku grudnia uczniowie klasy czwartej Technikum, Anna Żołondek oraz Jan Morsztyn wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym organizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Celem konkursu było udokumentowanie tradycyjnych sposobów utrwalania żywności. Ania przygotowała przetwory według rodzinnego przepisu wykorzystywane w jej domu rodzinnym od lat – pyszny sos z czarnej porzeczki, wyśmienity do mięs oraz deserów. Natomiast Janek zrobił pyszne buraki z papryką według rodzinnego przepisu babci Irenki. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie ponieważ przysłane zdjęcia i receptury stanowiły piękną ilustrację tradycji robienia zapasów na zimę. Dbania nie tylko o sytość rodziny, ale również o jej zdrowie i przyjemność spożywania posiłków. W związku z tym gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie.