Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

SZKOLNY KONKURS – GASTRONOMIA NA WESOŁO, CZYLI CARVING W INNYM WYDANIU

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w szkole zorganizowano konkurs na najciekawsze dzieło przygotowane bądź wyrzeźbione z surowców spożywczych. Uczniowie mieli różne pomysły m.in. przygotowano choinkę z brokułów, bałwanki z bagietki i majonezu a także choinki z ogórka. Uczestnicy wykorzystywali tylko surowce jadalne, najczęściej warzywa i owoce.
Wyniki konkursu:
I MIEJSCE - Norbert Nowosadko klasa I T - piękna choinka z brokułów
II MIEJSCE - Aleksandra Stankiewicz klasa II bT - choinka z pomarańczy oraz brokułów
III MIEJSCE - Julia Krupa klasa I T - bałwanki z bagietki i majonezu oraz choinka z ogórka
Dziękuję za udział i gratuluję.
Organizator: Urszula Siergiej-Todryk