Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Spotkanie z przedstawicielami OHP i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku

Dnia 23 marca 2022 r. uczniowie klas 3a i 3b Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami OHP i Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Młodzież wysłuchała informacji związanych z działalnością OHP (kształcenie i przygotowanie zawodowe, kursy, szkolenia, projekty, rynek pracy). Następnie przedstawicielki Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej uświadomiły uczniom jaki jest negatywny wpływ nikotyny, dopalaczy i narkotyków na organizm człowieka. Założenie niezwykłych okularów, NARKOgogli symulowało wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę, w tym:
• dezorientacja,
• zaburzenia percepcji,
• zawroty głowy,
• brak koncentracji,
• zniekształcenia obrazu.
Zniekształcenie widzianego obrazu, podwójne widzenie, zmiany w ocenie odległości, spowodowały, że przejście do celu czy ominięcie przeszkody było dla uczniów nie lada wyczynem. Przy pomocy zaś smokolizera chętni uczniowie mogli zmierzyć zawartość szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Małgorzata Kazaniecka - pedagog, doradca zawodowy