Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Warsztaty kulinarne z lepienia ukraińskich PIELMIENI

W piątek 22 kwietnia 2022 r. młodzież naszej szkoły klasy II Technikum oraz Szkoły Branżowej miała okazję bliżej poznać kuchnię ukraińską. Gościliśmy dwie Panie z Ukrainy, które zdradziły nam tajniki przygotowania najlepszego ciasta pierogowego, a także farszu z mięsa i ziemniaków. Okazało się, że nie tylko uczniowie byli zainteresowani fascynującymi zajęciami ale również nauczyciele, którzy próbowali swoich sił w lepieniu pielmieni czy też wcześniejszego wyrabiania ciasta. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była oczywiście degustacja. Dziękujemy serdecznie Pani Julii oraz Pani Irenie za przekazanie tajników sporządzenia idealnego ciasta na pielmieni oraz udzielenie cennych wskazówek przed Szkolnym Konkursem Kulinarnym.