Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

OGÓLNOPOSKIE ZMAGANIA MŁODZIEŻY W KONKURSIE „SPRAWNY W ZAWODZIE 2022”

W dniach 9 - 12 maja 2022 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Gołdapi odbył się Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie 2022” w kategorii – kucharz. W konkursie wzięło udział 16 zespołów ze wszystkich województw w Polsce. Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku reprezentowała uczennica kl III Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 Paulina Brodowska. Dnia 10.05.2022 r. wszyscy finaliści etapu wojewódzkiego przystąpili do części teoretycznej i zmagali się z pytaniami o wysokim stopniu trudności. Po testach rozpoczęła się część praktyczna gdzie młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności zawodowe oraz współzawodniczyła w atmosferze fair play. Paulina przygotowała polędwiczki wieprzowe z powidłami śliwkowymi i serem zawijane boczkiem z sosem śliwkowym, ryż na sypko i sałatkę wiosenną. Zaserwowane danie komisja oceniła bardzo wysoko przyznając 2 pozycję. Łączna liczba pkt z części teoretycznej i praktycznej uplasowała naszą uczennicę na bardzo dobrym 5 miejscu w kraju. Celem konkursu jest weryfikacja wiedzy i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Dzięki udziałowi w konkursie na tak wysokim szczeblu uczestnicy mogli uwierzyć we własne siły, wykazać się dużą samodzielnością i kreatywnością. Oprócz zmagań konkursowych był czas na wypoczynek i rekreację. Młodzież odwiedziła Republikę Ściborską, tężnie w Gołdapi oraz nawiązała nowe znajomości i przyjaźnie.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !