Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 16-17 maja 2022 r. odbyła się wycieczka szkolna do Trójmiasta. Celem wycieczki było poznanie historii, kultury i przyrody Trójmiasta. Pierwszym punktem wycieczki było Westerplatte. Uczniowie poznali historię tego miejsca, zobaczyli Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz powojenne budynki. Następnie zwiedziliśmy ZOO, gdzie młodzież miała czas poobcować ze zwierzętami na łonie natury. Po południu, po zameldowaniu w Hostelu La Giutarra, udaliśmy się nad Wisłę oraz na przechadzkę po Starym Mieście Gdańska. Drugiego dnia wzięliśmy udział w lekcji historii w Instytucie Pamięci Narodowej. Następnym miejscem było oceanarium w Gdyni z pięknym widokiem na morze. Ostatnim punktem programu był spacer po Sopockim Molo. Opiekunami wycieczki byli: Diana Kopaczewska, Anna Ćwikowska, Andrzej Arian.

Tekst i zdjęcia: Diana Kopaczewska