Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Praktyki w Maladze

Dziś mieliśmy okazję poznać naszych pracodawców, a po południu po Starym Mieście i uroczych uliczkach oprowadzała nas nasza opiekunka z Euromind. Malaga położona jest nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich, to jedno z najstarszych miast Europy, zamieszkane od VIII wieku p.n.e. dziś to duży port handlowy, rybacki oraz kąpielisko na Costa del Sol. Z góry z zamku Alcazab, podziwialiśmy przepiękną panoramę miasta, a następnie plażę, by poczuć morską bryzę. U stóp Alcazaba znajdują się też ruiny teatru rzymskiego – jedynej rzymskiej budowli pozostałej w Maladze, odkrytej dopiero w latach 50. Ubiegłego wieku. Był też czas na zwiedzanie Starego Miasta z Katedrą, która jest symbol Malagi i który widać z wielu punktów w mieście. Mieliśmy również okazję przysiąść na ławce z mistrzem Pablem Picasso - najsłynniejszym mieszkańcem Malagi. Przy Plaza de la Merced jest też jego dom – to malutkie muzeum oferujące raczej wgląd w życie rodzinne słynnego malarza/rzeźbiarza. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc oraz dowiedzieliśmy się dużo o historii Malagi. Cieszymy się, że będziemy tu jeszcze przez trzy tygodnie.