Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Czas wolny – wycieczka do Mijas Pueblo – realizacja stażu Zespołu Szkół Zawodowych w Andaluzji

Na zakończenie pierwszego tygodnia praktyk zwiedziliśmy malownicze, andaluzyjskie miasteczko Mijas Pueblo znajdujące się kilkanaście kilometrów od wybrzeża, które słynie z orientalnego wyglądu dawnej arabskiej wioski. Historyczna część miejscowości Mijas Pueblo rozciąga się na wysokości 428 m. n.p.m. Zwiedziliśmy tu kilka tarasów widokowych, z których roztacza się bardzo ładny widok na wybrzeże, jak i na same miasteczko. Jeden z najbardziej znanych znajduje się w przy Avenida del Compas, zaraz obok sanktuarium patronki Mijas. Są tu urokliwe, wąskie uliczki, muzeum czekolady, muzeum miniatur i czarujące zakątki. Ciekawostką są „burros taxi”, czyli wystrojone osiołki, które zastępują taksówki. Wraz z balkonami upiększonymi kolorowymi kwiatami oraz z zachodzącym słońcem wygląda to malowniczo.