Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

GALA FINAŁOWA XXII OGÓLNOPOSKIEGO KONKURSU PAPIESKIEGO - WADOWICE 2022

W Wadowickim Centrum Kultury w dniu 31 maja 2022 r. podczas Gali Finałowej XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego motto stanowiły słowa św. Jana Pawła II „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!” wręczono nagrody dla 76 laureatów. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza uczennica z klasy III Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 Zuzanna Kręcicka. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Główna OHP. Wydarzenie zapoczątkowała uroczysta Msza Święta w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Zgromadzonych powitał Wojewódzki Komendant MWK OHP – Jakub Dziedzic, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty oraz Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Małopolski. Krótki komentarz do werdyktu wygłosił przewodniczący Jury prof. Piotr Jargusz – Dyrektor Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w kategorii fotografia i plastyka. Na konkurs przysłano 1080 prac: 254 fotograficzne i 826 plastycznych. Nagrodzono 76 uczestników w tym naszą uczennicę z klasy III BS Zuzannę Kręcicką, która została laureatką w kategorii fotografia. SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Celem przedsięwzięcia było ukazanie wartości tkwiących w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie. Ukazanie rodziny jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób starszych, chorych i niepełnosprawnych. Przypomnienie młodzieży ponadczasowych oraz uniwersalnych wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II. Po uroczystości znalazła się jeszcze chwila na wizytę w Krakowie, odwiedzenie zabytkowych miejsc i pooddychanie atmosferą Starego Miasta. Wszystkie nagrodzone prace, fotografie i obrazy, można podziwiać na stronie internetowej: www.konkurs-papieski.com