Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Lekcja plastyki nie musi być nudna !

Dnia 6 października 2022 r. uczniowie klasy I Technikum mieli okazję uczestniczyć w kulturze poprzez kontakt, analizę i interpretację dzieł sztuki. Wraz z nauczycielem wybrali się na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach. Tam w galerii „Pod lipą” mogli podziwiać grafiki ilustrujące w formie drzeworytów, litografii i serigrafii Pismo Święte. Były to dzieła dziewięciu wybitnych artystów tworzących od XVI do XX. Wystawa „Biblia w sztuce” ukazała dwa podejścia do ilustracji religijnej – tradycyjne i nowoczesne. Nurt tradycyjny to Albrecht Dürer, Rembrandt van Rijn, Gottfried Engelmann i Gustav Dore; zaś ilustracje biblijne w sposób niekonwencjonalny reprezentowali: Marc Chagall, Salvador Dali, Otto Dix, Oscar Kokoschka i Andrzej Strumiłło. Dziękujemy serdecznie Panu Dariuszowi Matyjasowi właścicielowi Mazurskiej Fundacji Sztuki „Art Progress”, z którego kolekcji pochodzą wszystkie prace, za okazaną uprzejmość i piękne wprowadzenie w świat sztuki oraz opowieść o wernisażu. Dziękujemy także Pani Dyrektor i pracownikom GOKiR w Wilkasach za cudowne przyjęcie.