Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Ogólnopolski Konkurs Kulinarny „Bitwa na drobiowe smaki 2”

Dnia 1 grudnia 2022 roku młodzi adepci sztuki kulinarnej z naszej szkoły, po zakwalifikowaniu się do kolejnych regionalnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego "Bitwa na drobiowe smaki 2", stanęli do potyczek kulinarnych z innymi drużynami. Młodzież gotowała pod okiem profesjonalnych kucharzy i dietetyków w Podlaskiej Akademii Kulinarnej. Naszą szkołę reprezentowali : Angelika Bieciuk z klasy III Technikum oraz Mateusz Kunicki z klasy IV Technikum. W ciągu dwóch godzin przygotowali: zupę z kurczakiem, warzywami oraz grzybami leśnymi a także kurczaka pieczonego w cydrze. Oprócz możliwości sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych uczniowie uczestniczyli w pokazach na temat rozbioru tuszek drobiowych a także ciekawych wykładach dotyczących obalenia mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się kreatywnością, znajomością technik kulinarnych oraz odpowiednim tempem pracy.