Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY - POWSTANIE ZAMOJSKIE- ROZSTRZYGNIĘTY!

W listopadzie 2022 r. został  ogłoszony ogólnopolski konkurs historyczny  pt. „Powstanie Zamojskie” przez Lubelską Wojewódzką Komendę OHP  wraz z partnerami m.in. (TVP Historia, Polski Związek AK). Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Celem konkursu było kreowanie zainteresowań historią Polski, aktywizowanie pasji i zdolności młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych, budowanie tożsamości współczesnego Polaka, pogłębianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym Rzeczypospolitej, wspieranie młodzieży w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań. W konkursie udział wzięło ok. 100 osób z 13 województw. Uczniowie szkół ponadpodstawowych wykonali 80 prac. Jury dokonało oceny prac zgodnie z regulaminem i wymaganiami konkursowymi. Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Bękalski z klasy II a Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 wykonał prace plastyczną,  którą jury wysoko oceniło. Bartek zajął 3 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!