Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNO-JĘZYKOWY W MRĄGOWIE

Dnia 15.03.2016 r. po raz kolejny uczniowie pięciu szkół z regionu warmińsko-mazurskiego wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Gastronomiczno - Językowym, który odbył się w mrągowskim Zespole Szkół Zawodowych. Nasza młodzież miała okazję sprawdzić się nie tylko pod kątem poziomu gastronomicznego, ale także znajomości języków obcych. Te dwa kryteria były brane pod uwagę przez jury konkursu. W IX edycji potyczek kulinarno-językowych w jury zasiedli: Krzysztof Zawiślak z mrągowskiej restauracji „Smaki Mazur”, a także panowie Vikon Bassil oraz Friedrich Knige.

Ideą konkursu było nabywanie biegłości w zakresie techniki gastronomicznej, jak również w języku obcym zawodowym.
Tematyką przewodnią konkursu były „zrazy mięsne”, ale to do uczestników należał wybór rodzaju mięsa oraz języka, w którym będą prezentować swoją potrawę. W kategorii języka niemieckiego zwyciężyła Karolina Rodziewicz, uczennica Technikum Nr 3 w Giżycku, która przygotowała „Zrazy z piersi kurczaka na szparagowym dywanie”.
Wśród uczestników prezentujących swoje dania w języku angielskim, najlepszy okazał się Michał Ankiewicz z naszej szkoły (Technikum Nr 3), który przygotował „Zrazy schabowe z kaszą gryczaną i grillowanymi warzywami”. Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku udowodnili, że nie tylko świetnie gotują ale również znakomicie znają języki obce.

Laureaci:
Język niemiecki:
1. Karolina Rodziewicz – Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku
2. Klaudia Cudzewska – Zespół Szkół im. Mrongowiusza w Olsztynku
3. Paweł Kordal – Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie
Język angielski:
1. Michał Ankiewicz – Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku
2. Bartłomiej Olender – Zespół Szkół nr 2 w Mrągowie
3. Małgorzata Baranowska – Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku

Opiekunowie uczniów ZSZ w Giżycku:
1. Marzena Dyndul - część językowa (język niemiecki)
2. Marto Tyszko - część językowa (język angielski)
3. Urszula Siergiej-Todryk - część gastronomiczna
4. Joanna Wierzchowska - część gastronomiczna