Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

OBCHODY DNIA WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Dnia 21 marca 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Giżycku wesoło i z humorem obchodzono Powitanie Wiosny.

Uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach, które przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Na początku klasy musiały wykazać się pomysłowością prezentując „Klasowe Marzanny”- z każdej klasy jedna osoba została przebrana za Marzannę. Liczyło się najbardziej kreatywne przebranie. Następnie klasy wykonały swoje piosenki o tematyce wiosennej oraz wymyśliły i zaprezentowały przysłowie wiosenne. W czasie turnieju nie obyło się również bez konkurencji „Wiedza o wiośnie”; drużyny musiały odgadnąć zagadki wiosenne, co okazało się nie łatwym zadaniem. Dużo więcej trudności sprawiła naszym uczniom zabawa w „Głuchy telefon”, gdzie należało (drużyny 5-osobowe) przekazać bezbłędnie wiosenne przysłowia.

Niejednokrotnie klasy tworzyły nowe, bardzo pomysłowe i bawiące publiczność powiedzenia. Wiele emocji wzbudziły również zabawy sprawnościowe:
- „zajęczy przysmak”- kto najszybciej doskoczy po marchewkę i ją schrupie,
- „ z wody, do wody”- prowadzący mówi „z wody”- uczniowie skok do tyłu, „do wody”- skok do przodu. Wygrała osoba , która zrobiła najmniej pomyłek,
- klasowy układ taneczny.
Swoje zgranie klasy sprawdzały przy kolejnych dyscyplinach:
- PEWNEGO WIOSENNEGO DNIA… (należało dokończyć wiosenną historyjkę) oraz
- Narysuj swojego WIOSENNEGO WYCHOAWCĘ - wyobraźnia uczniów okazała się bardzo bogata.
Wszystkie zmagania uczniów oceniało JURY w składzie: Pani Sylwia Dawsiewicz, pani Urszula Siergiej- Todryk i pan Marek Chmielewski.
Zwycięzcami została drużyna klasy IV B Technikum Nr 3,
Drugie miejsce drużyna klasy IV A Technikum Nr 3,
Trzecie miejsce drużyna klasy II A Technikum Nr 3.
Uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz słodkości.
Wszyscy dobrze się bawili.
Organizatorami imprezy był Samorząd Uczniowski – Klaudia Kondrat, Natalia Stepniak, Dorota Kozłowska, Natalia Kubryń wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Kazaniecką.
Oprawę muzyczną przygotował Marek Bukowski.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Opiekun SU - Małgorzata Kazaniecka