Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Wycieczka do Folwarku *** Łękuk

31 maja 2016 r. młodzież kl. I, II i III Technikum miała okazję zwiedzić niepowtarzalny obiekt noclegowy, jakim jest Folwark *** Łękuk zlokalizowany w Łękuku Małym obok szumiącej Puszczy Boreckiej, w której można podziwiać dzikie zwierzęta, z żubrem na czele, obserwować szybujące wysoko bieliki i oddychać najczystszym powietrzem. Właścicielka obiektu – Pani Izabela Przyłucka - opowiedziała nam jego historie, wyświetliła ofertę obiektu w formie interesującego filmiku. Następnie zwiedzaliśmy recepcję, w której gości zaprasza się do stołu i wita kompotem. W części pobytowej z większości pokoi widać jezioro Łękuk i Puszczę. Z tarasu restauracji „Ogień i woda” – doskonałego miejsca do delektowania się aromatyczną kawą i podziwiania codziennego spektaklu zachodzącego słońca – można zejść od razu na plażę i zanurzyć się w toń jeziora. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia kulinarnych popisów szefa kuchni. Spacer po Puszczy Boreckiej, jogging nad brzegiem jeziora Łękuk, wycieczka rowerowa trasą „połamanych semaforów”, spływ kajakowy urokliwą Łaźną Strugą, zajęcia fitness i siłownia, wyprawa na nartach biegowych, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze – również zimą w przeręblu – to atrakcje, jakie zapewnia obiekt. Niesamowity jest również łękucki wellness. W Łolwarku Łękuk natura wchodzi też do środka, do hotelu (na czele z psem Gromitem, który sam otwiera sobie drzwi). Do budowy wykorzystano naturalne materiały – stare cegły z łękuckiej cegielni, starą mazurską dachówkę, kamień, 100-letnie belki drewniane. Projektując wnętrza, wzorowano się na otaczającej naturze. Klimat, jaki stworzyła właścicielka podczas całego pobytu w Folwarku Łękuk na długo zostanie w naszej pamięci.