Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Wycieczka do Warszawy i Wrocławia

W dniach 25-28 kwietnia uczniowie naszej szkoły zwiedzili Warszawę i Wrocław. Mottem przewodnim wycieczki było hasło "Wrocław europejską stolicą kultury 2016 r." Po Warszawie oprowadzał nas pan przewodnik, który przybliżył nam zabytki z rejonu Starego Miasta oraz Traktu Królewskiego. Dzień w stolicy zakończyliśmy wizytą w Kinotece, gdzie oglądaliśmy film "Księga Dżungli". Kolejne dni spędziliśmy we Wrocławiu. Nocowaliśmy w pociągu oraz Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Chodziliśmy pieszo, podróżowaliśmy koleją oraz tramwajem. We Wrocławiu odwiedziliśmy m.in. Panoramę Racławicką, Uniwersytet Wrocławski, Ostrów Tumski, Stary Rynek, Ogród Zoologiczny z Afrykarium, Halę Stulecia oraz Ogród Japoński. Z najwyższego wieżowca podziwialiśmy panoramę miasta. Naszymi opiekunami były panie Maria Makiła i Agnieszka Potomska. Uczestnicy wycieczki byli bardzo punktualni, więc zwiedzanie przebiegło bardzo sprawnie. Miło i przyjemnie spędziliśmy czas.