Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

Wycieczka na Twierdzę Boyen

We wtorek 7 czerwca grupa hotelarzy z klasy I T zwiedziła Twierdzę Boyen z jej zakamarkami uznawaną za jeden z najciekawszych zabytków naszego miasta i regionu, czasem więc warto sięgnąć po to, co jest na wyciągnięcie ręki.
W przepięknej scenerii XIX-wiecznej Twierdzy Boyen znajduje się hostel Twierdza, który oferuje gościom 76 miejsc noclegowych. 8-osobowe pokoje wyposażone są w podstawowym zakresie. Do dyspozycji turystów jest wspólna kuchnia, łazienka, toalety oraz duża świetlica. Mieszkańcy hostelu mogą również bezpłatnie zwiedzić giżycką fortyfikację. Uczniowie przeszli szlakiem czerwonym wchodząc główną bramą – Giżycką. Następnie zobaczyli odnowioną wozownię, arsenał, budynki ćwiczeń, stajnie, kuźnia, warsztaty, dwa spichlerze oraz stację na około 700 gołębi pocztowych, zabudowane miasteczko z ciekawymi gablotami i eksponatami. Pogoda dopisała, a uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenia wrócili do szkoły.