Konferencja Teraz My! w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży

Dnia 18 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku zorganizował Konferencję pn. „Teraz My”, która wpisuje się w tegoroczne obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Uczniowie z klasy 5aT: Weronika Rybacka, Aleksandra Sztekler, Oskar Duszyńki i Mateusz Kunicki zaprezentowali temat "Zatrudnienie i włączenie społeczne". W prezentacji przedstawili zagadnienia dotyczące różnic w podejściu do pracy między różnymi pokoleniami i ich zatrudnieniem. Różnice te stanowią zarówno wyzwanie, jak i okazję dla firm. Rozumienie tych różnic i dostosowanie strategii rekrutacji i zarządzania personelem może przynieść korzyści w postaci zróżnicowanego i zmotywowanego zespołu.
Opiekunem była Pani Małgorzata Kazaniecka.

I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 17 kwietnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W sportowych zmaganiach wzięło udział 6 drużyn z klas: 1aBS, 1dBS, 1aT, 2T, 4T i 5aT. Zawody odbywały się w systemie "każdy z każdym". Rozegrano 25 meczów po 2 sety. Wyniki były następujące: 1 miejsce - kl. 4T, 2 miejsce - kl. 2T, 3 miejsce - kl. 1aBS, 4 miejsce - kl. 5aT, 5 miejsce - kl. 1dBS, 6 miejsce - kl. 1aT. Organizatorami Turnieju byli: p. S. Dawsiewicz, p. P. Styrańczak, p. P. Poczynek oraz p. K. Kajrys

Dzień Otwarty

Dnia 17 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ OTWARTY Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Naszą Szkołę za uczestnictwo. Zapraszamy ponownie już jako pierwszoklasistów.  Czekamy na Was!

Uroczyste obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia 2024 r. przy Krzyżu na Cmentarzu Komunalnym przy al. 1 Maja odbyły się uroczyste obchody 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, podczas których oddano hołd ofiarom Mordu Katyńskiego z 1940 roku. Program uroczystości obejmował Apel poległych, salwę honorową żołnierzy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego, wspólne złożenie kwiatów, przemówienia burmistrza oraz zaproszonych gości. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Oliwia Grzybowska, Oliwia Nazar i Bartosz Rapita. Opiekunem pocztu był p. Przemysław Poczynek.

Szkolny konkurs z języka angielskiego

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego:

1 miejsce - Oliwia Popowska, kl. 4T

2 miejsce - Bartosz Ewko - kl. 4T

3 miejsce - Kacper Niedziejko - kl. 4T

Gratulujemy!

Dzień Otwarty

„Szklany Człowiek”

Dnia 3 kwietnia uczniowie klasy 2T odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Panie poprowadziły lekcję na temat "Szklany człowiek - słowa też ranią". Młodzież dyskutowała na temat mówienia złych słów, które  potrafią ranić bardziej niż kuksańce i patyki. Mówiono też o ważności empatii wobec innych. Nie wiemy przecież, kto z nas jest w środku Szklanym Człowiekiem. Wszyscy razem. I każdy z osobna.