Aktualności

Mikołajki

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów zdobyła w tym roku szkolnym Aleksandra Stankiewicz z klasy 5b Thl. Gratulacje!

Andrzejki klasy 1d BS

W czwartek, 30 listopada 2023 r., uczniowie klasy 1d BS pod opieką wychowawcy - p. Sylwii Dawsiewicz zorganizowali klasowe Andrzejki. 

Andrzejki

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się „zabawa” andrzejkowa.
Na uczniów oprócz muzyki czekały przygotowane przez Samorząd uczniowski wróżby, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Nie zabrakło również popularnej wróżby andrzejkowej, jaką jest lanie woskiem. Z wielką przyjemnością uczniowie sięgali po dobrą wróżbę – pachnące ciasteczko lub cukierka. Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

Samorząd Uczniowski

Zawody Piłki Siatkowej Chłopców

Dnia 29 listopada 2023 r. w hali LO2 w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Szkół Ponadpodstawowych. Nasza drużyna w składzie: Kacper Hajdukowski - kl. 4T, Daniel Holshtein - kl. 2b BS, Bartosz Rapita - kl. 2b BS, Cezary Goździcki - kl. 2b BS, Łukasz Nosek - kl. 2c BS, Konrad Jagłowski - kl. 1d BS oraz Paweł Bandurów - kl. 1c BS zajęła 4 miejsce. Opiekunem drużyny był p. Przemysław Poczynek

Teatr w naszej szkole

W dniu dzisiejszym naszą szkołę odwiedził Teatr Forma z Białegostoku. Uczniowie obejrzeli przedstawienie Skąpiec. Aktorzy świetnie odegrali swoje role. Uwagę zwracały doskonale przygotowane i dopasowane do spektaklu stroje i rekwizyty. Spektakl był miłą odmianą od codzienności i ułatwił uczniom zrozumienie i zapamiętanie lektury.

XIV Powiatowy Turniej Pięknego Czytania

Dnia 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach odbył się XXIV Powiatowy Turniej Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały Julia Wójcik czytając fragment "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej i Magdalena Głębocka czytając fragment "Chłopów" Władysława Reymonta. Gratulujemy Julii Wójcik wyróżnienia!

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS KULINARNY „BITWA NA DROBIOWE SMAKI”

Dnia 14 listopada 2023 roku uczennice naszej szkoły Angelika Bieciuk i Anna Płatek (klasa IVT) wzięły udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa na drobiowe smaki 3” , który odbył się w Studio Kulinarnym „Centrum Smak Kariery” w Warszawie. Głównym składnikiem potraw serwowanych podczas potyczek kulinarnych było polskie mięso drobiowe. Do zaciętej walki „Bitwy na drobiowe smaki 3” stanęło 10 drużyn z różnych szkół gastronomicznych. Nasza drużyna przygotowała azjatycką zupę Tom Yum oraz kurczaka w rumowo – ziołowej marynacie z puree maślanym oraz blanszowanymi warzywami. W trakcie konkursu mogliśmy również wysłuchać prelekcji dietetyka na temat: „Zwalczanie mitów na temat szkodliwości mięsa drobiowego”.

Informacje

Zespół Szkół Zawodowych

ul. Kościuszki 16

11-500 Giżycko

JS Like Box Slider