Aktualności

Życzenia wakacyjne

wakacje_-_życzenia.png

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 21 czerwca 2024 r. na boisku szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Na początku, Pani Dyrektor dokonała krótkiego podsumowania mijającego roku szkolnego, życzyła wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji oraz nabrania sił do wytężonej pracy w kolejnym roku szkolnym. Krótkie przemówienie wygłosili również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Ochotniczego Hufca Pracy. Przedstawiciele klas drugich BS wręczyli symboliczne pamiątki swoim kolegom i koleżankom z klasy trzeciej BS, którzy ukończyli swoją edukację w naszej szkole. Na zakończenie, najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali z rąk Pani Dyrektor i wychowawców dyplomy oraz nagrody za naukę, wysoką frekwencję i zaangażowanie w życie szkoły.  Nagrody otrzymali także uczniowie najbardziej zaangażowani w działalność Ochotniczego Hufca Pracy. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych sal na rozdanie świadectw.

”WIEK TO TYLKO LICZBA”

Wolontariusze z Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w Giżycku w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności „Razem w formie”, współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej zorganizowali Dzień Dziecka dla podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej. Był to dzień pełen pozytywnych emocji i integracji międzypokoleniowej. Wspólne działania projektowe miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia w każdym wieku.

WARSZTATY PIZZOWE

Dnia 13.06.2024r. w ramach Dni Kariery OHP młodzież Branżowej Szkoły I stopnia razem z członkami Klubu Absolwenta wzięła udział w warsztatach „Pizza & Pasta”, które odbyły się w pizzerii Oregano. Z restauracyjnego pieca wyszły pyszne dzieła sztuki autorsko przygotowane przez uczestników warsztatów po uprzednim wysłuchaniu cennych wskazówek restauratorów. Zwieńczeniem warsztatów był konkurs wiedzy o pizzy, w którym dzięki właścicielce restauracji do wygrania był voucher na dużą pizzę w Oregano. Młodzież poszerzyła swoje kompetencje w zakresie przedsiębiorczości oraz sztuki kulinarnej.

Akcja czytelnicza "Starszy czyta młodszemu"

Dnia 13 czerwca po raz kolejny odwiedziliśmy przedszkole "Promyk" w ramach akcji czytelniczej "Starszy czyta młodszemu". Uczennice klasy 1bT czytały ciekawe opowieści o przygodach Kici Koci. Dzieciom się bardzo podobało.

Spotkanie naszej młodzieży z psychologiem z Ukrainy

Wojna w Ukrainie wstrząsnęła całą Europą. Dla młodzieży, zarówno ukraińskiej, jak i polskiej, jest to bardzo trudne przeżycie. 13 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się spotkanie naszej młodzieży z psychologiem z Ukrainy. Pani Maria rozmawiała z uczniami o tym jak w jaki sposób rozmawiać o tym, co dzieje się w Ukrainie. Czy zawsze warto poruszać ten temat? Działanie miało na celu przygotowanie młodzieży do projektu Polak i Ukrainiec - młodzi obywatele demokratycznych państw, który nasza szkoła będzie realizować we wrześniu z partnerami z Ukrainy.

Rejs statkiem klasy 4T

Dnia 11 czerwca 2024r. klasa 4T odbyła godzinny rejs statkiem ”3 kanały 3 jeziora”. Podczas rejsu Kapitan opowiedział historię kanałów, jezior i napotkanych na szlaku zabytków. Opiekunem była Pani Diana Kopaczewska

Gra terenowa i sondaż

Dnia 10 czerwca 2024 r. uczniowie klasy 1 b T wzięli udział w grze terenowej połączonej z sondażem. Zadaniem uczniów było odnalezienie punktów na terenie miasta oznaczonych przez opiekuna na mapie i odgadnięcie zagadek. Ponadto wśród giżyckiej młodzieży przeprowadzono sondaż dotyczący wpływu młodych ludzi na to co się dzieje w mieście. Wyniki sondażu zostaną przedstawione we wrześniu podczas spotkania młodzieży z Polski i Ukrainy w naszej urokliwej „Zofiówce”. Grę terenową przygotowała Pani Diana Kopaczewska.

Spotkanie z ZDZ Centrum Edukacji w Kętrzynie

W poniedziałek 10 czerwca w naszej szkole w ramach Doradztwa Zawodowego odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielem ZDZ Centrum Edukacji w Kętrzynie. Uczniowie klas 3c, 2b,2c, 2d Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 mogli poznać bogatą ofertę dalszej nauki na zróżnicowanych kierunkach. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że zajęcia odbywają się w sposób dostosowany do możliwości uczniów tzn. w trybie dziennym i zaocznym.

Informacje

Zespół Szkół Zawodowych

ul. Kościuszki 16

11-500 Giżycko

JS Like Box Slider