BEM-VINDO W PORTUGALII !

Od 12.03.2023 r. ośmiu uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 z Zespołu Szkól Zawodowych w Giżycku (uczestnicy giżyckiego HP) w ramach projektu "Inwestycja w przyszłość – stawiamy na rozwój” odbywa staż zawodowy w portugalskim mieście Setubal. Młodzież kształcąca się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych oraz kucharz swoją przygodę w Portugalii rozpoczęła od spotkań z pracodawcami.

Po obejrzeniu miejsc praktyk i zapoznaniu się z przyszłymi „pracodawcami” młodzi ludzie mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności zawodowych i językowych. Uczestnicy projektu są zadowoleni z zajęć praktycznych i już po paru dniach stażu zgodnie przyznają, iż zdobyte doświadczenie zdecydowanie pozwoli im rozwinąć skrzydła po powrocie do kraju. We wszystkich zakładach pracy uczniowie spotykają się z życzliwością i słyszą o sobie dobre opinie. Oprócz obowiązkowych praktyk, młodzież ma również okazję do zwiedzania Portugalii. Już zwiedziliśmy miejsce naszego pobytu Setubal oraz stolicę Portugalii Lizbonę. Przed nami kolejny tydzień stażu zawodowego.

JS Like Box Slider