Aktualności

Lekcja hotelarstwa w hotelu St. Bruno

W ramach realizacji lekcji, dnia 13 września, grupa hotelarzy z klasy 1BT przeprowadziła zajęcia w hotelu St Bruno. Nasz absolwent, obecny pracownik - manager doświadczeń gości Kamil Świderski zapoznał przyszłych hotelarzy ze schematem organizacyjnym całego obiektu w środku i na zewnątrz. Na wstępie na grupę w sali konferencyjnej czekała niespodzianka w postaci poczęstunku, przygotowanego przez Panią kierownik restauracji. Nasz przewodnik przedstawił prezentację opowiadającą o historii hotelu oraz zapoznał uczniów z głównymi zasadami pracy hotelarza. Młodzież zwiedziła główne części obiektu, a w szczególności pokoje: dwuosobowy Twin, dwuosobowy Superior i dwa apartamenty: Prezydencki i Royal. W restauracji La Bibliotheque uczniowie spotykali się z kierownictwem gastronomi, które zachęcało młodzież do współpracy w przyszłości. Nie zabrakło zabawy w pokojach dla dzieci oraz na siłowni. Zwiedzanie zakończyło się wizytą w dziale spa i wellnes. Lekcja na żywo w hotelu pokazała jak ciekawy może być zawód hotelarza, w którym kształcimy młodzież w naszej szkole. 

Opiekun wycieczki – Marzena Dyndul