Aktualności

Otrzęsiny klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 7 listopada 2023 r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość ta ma na celu przyjęcie pierwszaków do grona uczniów szkoły średniej oraz ich wzajemne poznanie się. Jak przystało na wagę tego święta udział wzięli uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi Wychowawcami. W skład jury wchodziły Panie: Justyna Chojnowska Burblis – bibliotekarz, Małgorzata Kazaniecka - pedagog oraz Przewodniczący Szkoły – Oskar Duszyński z klasy 5a. Nad właściwym przebiegiem uroczystości czuwała Pani Diana Kopaczewska wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Pierwszą konkurencją była prezentacja zawodu, do której uczniowie przygotowali się bardzo solidnie. Następnie rysowali Wychowawcę. Nie lada wyzwaniem był tor przeszkód z jajkiem, wyścig w workach i picie mleka. W tańcu z miotłą wychowankom pomagali Wychowawcy. Dużo radości sprawiło uczniom mruczenie i jedzenie jabłka bez pomocy rąk. Wychowawcy świetnie poradzili sobie z karmieniem uczniów jogurtem z zakrytymi oczami, natomiast uczniowie byli niesamowici w kalambury. Ostatnim i najbardziej pomysłowym zadaniem okazał się sznur z ubrań. Nieważne jednak było zwycięstwo, liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując można stwierdzić, iż pierwszaki udowodniły, że są zgraną grupą. Stanowczo można powiedzieć, że to już prawdziwi uczniowie szkoły średniej.

Informacje

Zespół Szkół Zawodowych

ul. Kościuszki 16

11-500 Giżycko

JS Like Box Slider