Aktualności

Spotkanie logistyków z Batalionem logistycznym 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Dnia 23 maja 2023 roku uczniowie uczący się w zawodzie technik logistyk mieli możliwość zapoznania się z zadaniami batalionu logistycznego 15 GBZ. Batalion logistyczny 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej jest pododdziałem bezpośrednio podporządkowanym dowódcy brygady. Do jego głównych zadań należy zabezpieczenie logistyczne (materiałowe i techniczne) pododdziałów brygady. Zadania te batalion realizuje w warunkach garnizonowych, w czasie szkoleń poligonowych, podczas udziału w akcjach kryzysowych oraz w warunkach bojowych. Wycieczka była bardzo dużym doświadczeniem, gdyż żołnierze w sposób profesjonalny zapoznali uczniów z zadaniami wykonywanymi przez nich na swoich stanowiskach pracy.
Organizator wycieczki: Diana Kopaczewska