Aktualności

WARMIŃSKO-MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY 2023

WARMIŃSKO-MAZURSKI TYDZIEŃ KARIERY 2023

W tym roku hasło przewodnie W-MTK brzmiało: „Przyszłość kompetencji – kompetencje przyszłości". W wydarzeniu udział wzięła również nasza szkoła; 19 października uczniowie z klas 5a i 5b Technikum Nr 3 uczestniczyli w warsztatach z Panią Anną Januszko, doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku. Temat dotyczył kwalifikacji i kompetencji przyszłości, jak sztuczna inteligencja i nowe technologie wpływają na funkcjonowanie rynku pracy oraz otaczającą nas rzeczywistość. Zwieńczeniem tegorocznej edycji W-MTK w powiecie giżyckim był konkurs pod hasłem „Umiejętności w przyszłości”. Zadaniem konkursowym było przedstawienie umiejętności, które zdaniem uczestników będą najbardziej istotne w przyszłości. Naszą Szkołę w konkursie reprezentowały trzy bardzo kreatywne i pomysłowe uczennice z klasy 5bT; Natalia Owczarek, Emilia Płoszyńska i Aleksandra Stankiewicz. 

Dziewczyny, zrobiłyście to naprawdę profesjonalnie!!! Wielkie Gratulacje za Wasze zaangażowanie!!!

Organizatorem konkursu było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Giżycko, Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Giżycku, oraz Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku. Partnerem konkursu oraz fundatorem nagród dla laureatów było PKP Intercity. Dziękujemy 😄

 Małgorzata Kazaniecka - doradca zawodowy