Aktualności

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji – 100 pojazdów za 100 milionów

W dniu 21.02.2024 r. 17 uczniów z klas uczących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych pod opieką nauczycieli OHP wyruszyło na bardzo atrakcyjną wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyprawy była wystawa „ Prawdziwe Ikony Motoryzacji” odbywająca się na Stadionie Narodowym. Wystawa jest interaktywna. Jednym z najciekawszych pojazdów na wystawie jest Hennessey Venom S5 – jedyny w Europie taki samochód. Auto ma niebanalną moc – ponad 1800 koni mechanicznych, a model ten można nabyć po zawrotnej cenie – 11-12 mln złotych za sztukę. Uczniowie mogli obejrzeć z bliska auta marzeń, skorzystać ze strefy symulatorów jazdy i profesjonalnych modeli R/C czy naocznie spotkać się z gwiazdami motorsportu. Znalazła się również chwila na spacer po Starówce. Młodzież zadowolona i pełna wrażeń wróciła do Giżycka.